Neden Yöntem?

Neden Yöntem?

Sayın Veli;

Çocuğunuzun kendisine güzel bir gelecek kurabilmesi için en zorlu döneme geldiniz. Bu dönem çocuğunuzun tüm geleceğinin şekilleneceği lise öğrenimidir.

İş yaşamıyla ilgili çizgilerin belirgin hatlarla çizildiği bu dönemin, hayattaki başarı ve mutluluklardaki rolü yadsınamayacak kadar büyüktür. Gençler, kendilerine güveni ve saygıyı da bu dönemde kazanırlar. Kendi ayakları üzerinde durmayı ve başarmanın mutluluk anlamına geldiğini yine bu dönemde öğrenirler. Aile, çevre, yaşam ve gelecekle ilgili sorumluluk bilinci de bu dönemde oluşur. Bu süreçte anne-baba olarak görevimiz, çocuğumuza öğretim sürecinden kopmayacağı imkanlar hazırlamaktır. Bu noktada hepimize düşen görev çocuğumuzun önünde yürümek ve onu doğru yönlendirmektir.

Yöntem Temel Lisesinin amacı, öğrencinin grup içinde en yüksek başarıyı elde etmesini sağlamaktır. Bu sistem içerisinde öğrencinin, kalabalık içinde kaybolma veya ilgi dışı kalma gibi bir kaygısı olmayacaktır. Okulumuzda ders çalışma programları, motivasyon ve dinlenme aktiviteleri kişiye özgüdür. Yöntem Temel Lisesi 30 yıllık dershane deneyimi ve uzman eğitim kadrosu ile “öğrenciye özel” bu süreci sevgi ve saygı ile gerçekleştirmek iddiasındadır. Yöntem Lisesi “Kişiyi Hayata Hazırlama” kavramının en iyi uygulandığı kurumdur. Öğrenci, kendisini başarıya ulaştıracak yöntemleri öğretim sistemimiz içinde yaşadıkça öğrenir. Öğrenci üniversite ve iş yaşamı ile ilgili gerçekleri alanında uzman kişilerden yüz yüze öğrenir.

Neden Yöntem Temel Lisesi?

  • Kişiye özgü yaklaşım ve çözüm yolları sunması
  • Disiplinli bir tutum içerisinde bire bir takip metodunun uygulanması  
  • Kurumun yöneticilerinin ve öğretmenlerinin ilkeli ve deneyimli kişiler olmaları
  • Lisemizin sadece üniversite için değil, yaşamda başarı için de uygun bir ortam olması
  • Rehberlik anlayışının veli ile işbirliğine dayanması

Lisemizi daha yakından tanımak ve 9. 10. 11. ve 12. sınıfların sınırlı kontenjanından yararlanmak için sizleri kurumumuza davet ediyoruz.

Görüşmek dileğiyle…

 

            Saygılarımızla…